Łeba to jedno z bardziej znanych miejscowości nad Morzem Bałtyckim. Unikalne położenie sprawia że można tu odpocząć zarówno aktywnie jak i leniuchując na plaży.

Łeba jest położona nie tylko nad brzegiem Bałtyku, ale również pomiędzy dwoma jeziorami. Od wschodu znajduje się jezioro Sarbsko, dawna zatoka morska oddzielona od Bałtyku Mierzeją Sarbską. Od zachodniej strony położone jest jezioro Łebsko, idealne miejsce na rejs statkiem lub windsurfing.

Łeba - wydmyW bliskim sąsiedztwie znajduje się Słowiński Park Narodowy z unikalnymi w skali Europy wydmami ruchomymi i wspaniałą atrakcją turystyczną. Na mierzei utworzonej przez morze i jezioro Łebsko znajdują się góry piasku. Nazywane są ruchomymi wydmami gdyż przesuwają się na zachód (w stronę Łeby) z prędkością około 9m na rok.
Wydmy położone są około 9 km na wschód od Łeby. Można się tam wybrać na spacer wędrując mierzeją łebską przez las lub brzegiem morza (2 - 3 h) lub na wycieczkę rowerową (Przed samymi wydmami znajdują się parkingi rowerowe). Osoby mniej aktywne lub rodziny z małymi dziećmi w okolice wydm mogą dojechać busem, ciuchcią lub melexem.

Łeba to nie tylko plaża i wydmy. W okolicy znajduje się wiele ciekawych miejsc do spacerów i wycieczek całodniowych.

tickRezerwat przyrody "Mierzeja Sarbska"
tickWyrzutnia rakiet
tickWrak zatopionego tankowca duńskiego
tickRuiny kościoła z XIV wieku
tickŚcieżka rowerowa wokół Jeziora Sarbsko
tickRejsy wycieczkowe po Jeziorze Łebsko do skansenu w Klukach i do wyrzutni rakiet
tickRejsy wycieczkowe kutrami i statkami pasażerskimi po morzu
tickRejsy wędkarskie po morzu i jeziorze

Park ŁebatickPark Łeba - dinozaury w Łebie
Park Dinozaurów w Łebie obejmuje obszar ok. 20 ha. W otoczeniu lasów, stawów i naturalnej przyrody można poznać poszczególne okresy z dziejów Ziemi. Podczas spaceru ścieżką prowadzącą przez mosty i kładki można zobaczyć ok. 100 gadów wymarłych zwierząt w skali 1:1. W Parku przewidziano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych - kino, auta i rowery wodne "Flinstonów", przejażdżka 2 ciuchciami, łowienie ryb, wioska indiańska, mini zoo, duży plac zabaw. W parku znajdują się punkty gastronomiczne, dzięki czemu jest idealne miejsce na całodzienny pobyt rodzinny.

tickJeździectwo konne
Zaledwie 2km od Willi Roza znajdują się dwie stadniny. W ofercie znajduje się szkółka, wycieczki plażą o zachodzie słońca, przejazdy bryczką. A dla najmłodszych kuce i instruktorzy-opiekunowie.

tickSea Park - Sarbsko
W odległości 7 km od pensjonatu znajduje się park, w którym główną atrakcją jest fokarium. Dodatkowo atrakcje to Oceanarium Prehistoryczne 3D z kinem 5D, muzeum marynistyczne, makiety zwierząt morskich i park miniatur latarni morskich.

tickLatarnie morskie
W okolicy Łeby udostępnione dla zwiedzających są dwie latarnie w Stilo -wysokość 33,4 m (12 km od Łeby) oraz w Czołpinie - wysokość 25,2 m (57 km od Łeby).

tickWieża widokowa Rowokół
Góra wznosząca się nad okolicą (115 m.n.p m). Z dala Rowokół wygląda jak stożek wulkanu. W XIII wieku zbudowano tu kaplicę św. Mikołaja, patrona rybaków i żeglarzy. Dawniej góra pełniła rolę latarni morskiej, palone tu ogniska miały wskazywać żeglarzom drogę. Obecnie na szczycie wznosi się wieża widokowa udostępniana dla turystów, z której rozpościera się wspaniały widok na okolice Słowińskiego Parku Narodowego.

tickSkansen w Klukach
W miesiącach lipiec-sierpień muzeum proponuje nie tylko zwiedzanie swoich ekspozycji, ale również pokazy rzemiosł i techniki, jak np. pokazy tkania, przędzenia, szycie sieci rybackich, wypieku chleba z poczęstunkiem, kopania torfu, itp.

Gościniec Kaszebe poleca:

Portal Piękne Kaszuby zapraszatickPortal informacyjny: Piękne Kaszuby

tickPark Rekreacyjno - Edukacyjny: Sea Park Sarbsk

tickRodzinny Park Rozrywki: Park Dinozaurów w Łebie